Rzetelne budowanie serwisów w kilku krokach
Budowanie portali może zdawać się banalnym zajęciem. I po części jest to prawdą. Jak przyjmiemy, iż budowanie stron jest umieszczeniem gotowego CMSa na darmowym serwerze. Wtedy nasza rzecz sprowadza się do kilku przyciśnięć myszki na butonie następny. Ale tej czynności nie można nazywać tworzenie stron internetowych, lecz rejestrowaniem na portalu internetowym. Ta praca nie ma nic wspólnego z właściwym budowaniem witryn internetowych na potrzeby biznesu. Może być raczej traktowana hobbistycznie albo jako rozpoczęcie właściwej nauki.

Natomiast profesjonalne tworzenie serwisów internetowych to robienie ich od samych podstaw. W skład tej czynności wchodzą kolejne fazy: zaprojektowanie projektu graficznego dla strony, zaprogramowanie strony www, podłączenie najlepszego panelu administracyjnego. A później ustawienie wszystkiego na serwerze klienta. Dobry webmaster winien umieć poruszać się na serwerze, którego obsługa jest wręcz w języku włoskim.

Opisywane podejście należy nazwać prawidłowym projektowaniem porali. Niepowtarzalny wygląd strony internetowej to podstawa. Nie można iść na skróty i wykorzystywać gotowych rozwiązań. Bezpłatne templaki są powszechnie wykorzystywane przez niezliczoną liczbę ludzi. Tak więc twoja witryna internetowa nie będzie unikalna. Natomiast darmowy CMS to zagrożenie potencjalnych ataków na twoją stronę.
Rzetelne budowanie serwisów w kilku krokach