Jak rozróżnić dobry link od szkodliwego
Jeszcze kilka lat temu każdy odnośnik działał na plus dla witryny www do której prowadził. Nikt nie zastanawiał się czy trzeba go utworzyć. Linki różniły się mocą jaką przekazywały docelowej witrynie internetowej. Te słabsze nie powodowały widocznych zmian w indeksie Google, natomiast nie szkodziły. Można było je hurtowo pozyskiwać tysiące linków do naszej strony. Kłopotem mógł być jedynie filtr, za nienaturalny przyrost linków.

Dopiero od paru lat, Google zrewidowało swoją politykę i rozróżnia odnośniki. Jedne z nich są w stanie nam szkodzić, inne podnosić pozycję witryny www w wynikach wyszukiwania. Od tego momentu sprawa dobrych linków spędza sen pozycjonerom, którzy muszą je pozyskiwać. Natomiast często trudno jest odróżnić dobry odnośnik od tego toksycznego.

Najłatwiej pisząc, słabe odnośniki to te które pochodzą z katalogów stron, darmowych blogów i innych tworów, które na pierwszy rzut oka przypominają fermę linków. W porządku, a co z zapleczami i forami. Własne zaplecza są w miarę bezpiecznym miejscem tworzenia linków. Jeśli o nie dbamy i nie przesadzamy z liczbą linków wychodzących to jest to właściwy sposób na uzyskanie linków. A jeśli chodzi o fora to warto przyjąć zasadę unikania miejsc, gdzie można budować linki z automatu. Te lokalizacje są podatne na negatywną ocenę wyszukiwarki Google. Inna przetestowana reguła to zostawianie linków w lokalizacjach, gdzie inni tego nie robią.
Jak rozróżnić dobry link od szkodliwego
Zobacz również: Wybieranie samochodu